O autorze
"Dziewczynka z książką" to kampania społeczno-charytatywna, polska edycja międzynarodowego ruchu GIRLWITHABOOK, powstałego w ramach poparcia dla młodej, pakistańskiej aktywistki Malali Yousafzai.

Ban Ki Mun, sekretarz generalny ONZ, po ataku na Malalę powiedział, że terroryści niczego nie boją się bardziej niż “Dziewczynki z książką”. Te właśnie słowa stały się inspiracją dla GIRLWITHABOOK.

Celem ruchu jest poruszanie tematów związanych z kobietami, równouprawnieniem, regionami dotkniętymi przez konflikty, edukacją i dostępem do niej oraz zgromadzenie funduszy na dofinansowanie bibliotek szkolnych w Pakistanie.

Dane ONZ wykazują, że dostępu do edukacji nie ma obecnie 57 milionów dzieci na świecie. Ponad połowa z nich to dziewczynki, z których około 3,1 miliona mieszka w Pakistanie.

Jak możemy pomóc dzieciom z Syrii?

A World At School
Obecnie 2 miliony osób na świecie to uchodźcy z Syrii. Połowę z nich stanowią dzieci. Możemy im pomóc.

Malala Yousafzai powiedziała niedawno: "Nie wolno nam zapomnieć, że 57 mln dzieci nie chodzi do szkoły. Musimy mówić o pokoju i rozwoju w Nigerii, Syrii i Somalii ... Pomóżmy im za pośrednictwem naszego głosu, działania i miłości … Pozwólcie nam prowadzić globalną walkę z analfabetyzmem, ubóstwem i terroryzmem, i pozwólcie nam wziąć nasze książki i długopisy. One są naszą najpotężniejszą bronią."

Obecnie 2 mln osób na świecie to uchodźcy z Syrii. Połowa z nich stanowią dzieci. To dzieci, które straciły domy, które znały, a także możliwość normalnego rozwoju i dobrobytu. Część z nich potraciła także rodziny, najbliższych.


Wiele organizacji jak UNHCR, UNICEF, Save the Children, Światowy Program Żywnościowy i inni pracuje w krajach ościennych, aby zapewnić tym dzieciom niezbędne schronienie, żywność i możliwość kontynuowania nauki. Ale środki potrzebne do wykonywania tej pracy są bardzo ograniczone.

A World At School opracowało plan zapewnienia “edukacji bez granic” tak, aby syryjskie dzieci uchodźców w Libanie mogły pójść do szkoły w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ale aby stało się to rzeczywistością potrzebna jest nasza pomoc.

Oto kilka sposobów, jak możemy pomóc:

1. Podpisz petycję, która będzie dostarczona do światowych liderów w dniu 23 września z prośbą o sfinansowanie edukacji dla syryjskich uchodźców.

2. Tweetnij - za każdym razem, gdy ktoś podzieli się tym tweetem, 1 dolar zostanie przekazany na pomoc humanitarną - bez kosztów ponoszonych przez Ciebie.3. Dotacje związane z zakładaniem szkół, zapewnianiem dzieciom książek oraz inną pomoc humanitarną:

Już $34 USD zapewniają najmłodszym zestaw "powrót do szkoły". Tylko tyle trzeba, by jedno dziecko mogło kontynuować swoją naukę. Natomiast $72 pokryją koszty wyżywienia dla rodziny na cały miesiąc.

Każdy podpis, każda reakcja pomaga wpływać na decyzje forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ i uzyskiwać pomoc dla tak wielu dzieci. Dlatego podpisujmy i udostępniajmy petycję!

Opracowanie: Daria Nurkiewicz
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...